A Dachsteini hegység lábánál találhatunk egy alig ezer lelket számláló piciny községre, Obertraunra, mely a Traun folyó torkolatánál van.
Télen síparadicsom, de egész évben rengeteg ember jár ide pihenni, saját kikötővel rendelkezik, valamint saját vasútvonallal is.
Az érdekességeket kedvelő emberek igazi kincsre lelhetnek itt, pusztán a falu fölé emelkedő drótkötélpálya egyik állomásán kell kiszállnunk, Schönbergalmnál, ahol a közeli irodában jegyet válthatunk az Óriás – jégbarlangba.
A hegység mészkőből álló kövein a víz utat tört magának, így gyönyörű képződményeket kialakítva, melyekbe számos barlang is beletartozik.
A jégbarlang megtekintéséhez picit nehéz, ám egyáltalán nem megterhelő sétát kell tennünk, azonban érdemes meleg ruhát húzni, hiszen a hőmérséklet itt folyamatosan a fagypont körül mozog és utunk vizes és jeges, tehát csúszós lépcsőkön halad végig.
Az Alpok legszebb jégbarlangjának számít ez, mely számos tó, gleccser és sziklakápolnák ölelésében rejtőzik.
A jégbarlang nem egy termének neve is van, elnevezésük a Grál – lovagokról, a Triszténról és a Parsifalról történt meg.
Aki ide ellátogat, biztosan Wagner valamelyik operájában érzi majd magát és nehéz elhinni hogy némelyik jégépítmény akár két- háromszáz méteres magasságot is elérheti.
Ezt még varázslatosabbá a színes fények teszik, melyeket direkt építettek ki a barlangba, valamint a kellemes, néha – néha felcsendülő zene koronázza meg.
A séta mindössze egy két kilométeres útvonalon halad végig, ám az ember sokkal többnek érzi, alig telik el kis idő melyet csodálkozásban töltünk, máris kijutunk a szabadba.
Kisebb sétát megtéve egy újabb barlanghoz érünk el, melyet Mamut – barlangnak neveznek.
Igazi labirintusa ez az óriási szikláknak és termeknek, nagyon könnyedén el lehet tévedni megfelelő vezetői kíséret nélkül.
Az ember ezekben a termekben sétálva érezheti igazán, milyen aprók is vagyunk mi a természet alkotta, határokat nem ismerő méretekkel rendelkező természethez és itt tudatosul bennünk az is, milyen erők munkálkodnak nem csak a felszínen, de a föld alatt is.
Dachstein hegyvonulatai alatt eddig a kutatók mintegy ötven kilométernyi hosszúságú barlangrendszert fedeztek fel, azonban a legnagyobb része soha sem lesz látogatható és bejárható teljesen.
Azonban a fent említett két barlang idegenvezetés kíséretében bátran körbejárható és valóban érdemes is végig menni ezeken a járatokon, hiszen felejthetetlen élményben lesz részünk!
Ha tetszett a bejegyzés, oszd meg és nyomj egy Tetszik-et, hiszen a Tündérkert jelen van a Facebookon is! 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: